– zajęcia prowadzi instruktor terapii zajęciowej
mgr Monika Popławska
(absolwentka podyplomowych studiów w zakresie
arteterapii z elementami terapii pedagogicznej,
Akademia Pedagogiki Specjalnej, Warszawa)
WITRAŻOWNICTWO jako metoda zdobnicza znane jest od średniowiecza.
Jednak dopiero technika stworzona przez Tiffany`ego daje możliwość nieograniczonego wykorzystania szkła. Pozwala zastosować szkło nie tylko jako ozdobę wielkich budowli sakralnych, ale służy również do wyrobu małych form witrażowych – lamp, zawieszek i biżuterii.
ZAJĘCIA sprzyjają poprawie sprawności manualnej, rozwijają wyobraźnię, oraz usprawniają funkcje poznawcze. Uczestnicy nabywają również takie umiejętności jak systematyczność i punktualność, zachowanie bezpieczeństwa, utrzymanie porządku przygotowanie stanowiska pracy, dbanie o sprzęt i narzędzia, samodzielne wykonanie zaplanowanej pracy. Praca w grupie poprawia umiejętności społeczne, umożliwia wyrobienie umiejętności współpracy z innymi, pomagania sobie w trudnych sytuacjach oraz dzielenia się obowiązkami.
MATERIAŁY używane w pracowni witrażu
Szkło witrażowe, cyna, drut miedziany, taśma miedziana samoprzylepna, topnik, łańcuszki metalowe
ETAPY PRACY w pracowni witrażu:
Część teoretyczna
Część praktyczna
Ciasteczka, czyli niewielkie dokumenty tekstowe, wykorzystywane są przez witryny internetowe, aby poprawić efektywność korzystania z nich przez użytkowników.
Zgodnie z prawem, zezwala się na zapisywanie ciasteczek na urządzeniu użytkownika tylko wtedy, gdy są one kluczowe dla działania danej strony. W przypadku innych typów ciasteczek, wymagana jest zgoda użytkownika.
Nasza strona wykorzystuje różnorodne ciasteczka, w tym te dostarczane przez zewnętrzne serwisy, które są obecne na naszym portalu.